Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polecane książki
W tym wątku, każdy użytkownik może napisać, jakie zna ciekawe książki i chciałby je polecić.

Wzór:

- Tytuł A (+mały, WŁASNY, opis)
- Tytuł B (+mały, WŁASNY, opis)
- Tytuł C (+mały, WŁASNY, opis)
Odpowiedz
"Sycylijczyk" Mario Puzo.

Sycylijczyk to kolejna ksiazka mistrza tematyki mafijnej. Tym razem Puzo przedstawia historie Salvatora Giuliano, wiesniaka z Montelepre, ktory przyjazni sie z Aspanu Pisciotta. Pewnego razu Salvatore wraz z przyjacielem wyruszyli za miasto, by ukrasc pozywienie dla mieszkancow biednego Montelepre. Wiedzieli o oddzialach policji patrolujacych te tereny dlatego ukryli pokarm w trumnie. Niestety podczas drogi powrotnej napotkali na oddzial karabinierow, w ktorym odkryli oni, ze przemycaja kradzione pozywienie. Giuliano zostal postrzelony przez jednego z nich. Turi nie pozostawal im dluzny i rowniez strzelil w kierunku jednego z nich.
Dalsza historia opowiada jego zycie w gorach, jako jednego z najbardziej poszukiwanych osob na Sycylii i we Wloszech.

Warto dodac, ze Salvatore Giuliano to osoba ktora zyla naprawde.

Polecam. Przeczytalem w kilka dni.
Odpowiedz
Andrzej Sapkowski - wszystkie tomy sagi o Wiedźminie Geralcie z Rivii (siedem tomów)

Sapkowski perfekcyjnie przedstawia stworzony przez siebie świat, w którym często występującym zjawiskiem jest pogarda dla drugiego człowieka, nieczłowiek okazuje się bardziej ludzki niż właśnie niejeden człowiek a wszystko to opisane w sposób często tak dosadny, że nieraz lektura wgniata w fotel i przez kilka dni czytelnik może zbierać szczękę z podłogi. Nie brakuje również wątków humorystycznych.
Dla osoby lubiącej fantastykę, saga jest wręcz pozycją obowiązkową w domowej biblioteczce.
Opowiada o wspomnianym już Wiedźminie, Geralcie z Rivii, który przemierza świat mordując potwory (za opłatą) na zlecenie wieśniaków i władców. To jednak nie wszystko, ponieważ przeznaczenie złączy go z niejaką Cirillą, która odegra w życiu wielu bohaterów znaczącą rolę.

No i to w sumie tyle, więcej nie należy opisywać żeby nie zdradzić fabułyBig_smile

George Orwell - "Rok 1984"
Wyobraźcie sobie świat, w którym dostęp do prawdziwej informacji jest ograniczony do zera, przeszłość jest zmieniana z dnia na dzień, wszędzie panuje dezinformacja, tradycyjne wartości takie jak rodzina uległy spaczeniu i nawet dzieci donoszą na własnych rodziców, panuje biada i głód, a ludzie myślą to co chcą rządzący. A wszystko to "widzi" wszechobecny Wielki Brat którego ramieniem jest Partia dla której zwykły człowiek jest niczym i w każdym momencie może zniknąć, zostać wymazany ze wszelkich rejestrów. Ewaporowany.
W takim właśnie świecie, w którym nie ma też miejsca na jakiekolwiek uczucia wyższe takie jak miłość, żyje Winton Smith, główny bohater książki.

Więcej nie zdradzę, przeczytaj a sam się przekonaszBig_smile.
Pamiętaj, że wszystko wgrywasz na własne ryzyko i nikt z forum nie ponosi odpowiedzialności za możliwe ewentualne uszkodzenia Twojego urządzenia!
NIE pomagam na PW, od tego jest forum!

Podoba Ci się mój soft? Pomogłem w jakiś sposób? Podziękuj
Odpowiedz
„mroczna wieza” Stephen King (7 tomow)

Seria ksiazek, ktora opowiada o losie Rewolwerowca, tajemniczego czlowieka, ktory przemierzajac postapokaliptyczny swiat, stara sie dotrzec do tytuowej Mrocznej Wiezy. Bohater, w drodze do celu, pokonuje rozne przeszkody, zmuszony jest takze podejmowac trudne decyzje. Swietna ksiazka, napisana przez Kinga, ukazuje ludzkie zachowania, oraz nie pozwala oderwac sie od czytania Big_smile
Odpowiedz
"Bóg Urojony" Richard Dawkins

Uważam, że powinien przeczytać każdy, chociażby dla ogólnego, szerszego rozeznania. Autor przytacza nam sporą dawkę trafnych i skłaniających do refleksji dowodów na brak istnienia boga. Moja ulubiona książką, polecam Big_smile

"Strategiczna Wizja" Zbigniew Brzeziński.
Jestem w trakcie czytania

Spekulacje co będzie, gdy Stany Zjednoczone przestaną być Supermocarstwem, a ich stołek przejmą np. Chiny.

Ps. Podsyłam link do mojego profilu na lubimyczytac.pl , fajna stronka, polecam Big_smile

Chudy na LubimyCzytać.pl
LG Optimus 4X HD
JB
+AKG Q350 Green
+Beats Audio
+Power AMP
+SD card 32GB
Odpowiedz
ja polecam książkę "Bezcenny" Zygmunt Miłoszewski bardzo dobrze się ją czytało, zajęło mi to 2 dni Big_smile
Odpowiedz
Wszystkim fanom Sci-fi polecam książki Hyperion oraz Upadek Hyperiona - obydwie autorstwa Dana Simmonsa. Świetny świat przyszłości z bardzo ciekawą wizją społeczeństwa oraz fabułą.

Dla lubiących bardziej klimaty magii oraz fantasy jest Johnatan Strange i Pan Norrell - książka, którą napisała Suzan Clarke, a którą osobiście poleca sam Neil Gaiman. Akcja skupia się wokół dwóch ostatnich magach w Anglii a dzieje się w epoce wiktoriańskiej.
Zmartwiony olbrzymimi rachunkami z telefon? Warto pobrać Skype Exciting
Odpowiedz
ja polecam książki kuczoka- tu widać bardzo fajnie jego poczucie humoru: http://xiegarnia.pl/wideo/wojciech-kuczo...d-czesc-1/ - bardzo mi się podoba, ostanio byłem na spotkaniu autorskim z nim
Odpowiedz
"Kronika Ptaka Nakręcacza" Haruki Murakami
Haruki Murakami to znany, japoński pisarz, który w swojej karierze ma wiele światowych bestsellerów. Moją ulubioną jest właśnie "Kronika ptaka nakręcacza". Opowiada ona historię bezrobotnego, japońskiego mężczyzny Toru Okada i jego dwóch światów(mentalnego i rzeczywistego), które zdają się mieć wpływ na siebie. Główny bohater poznaje wiele niezwykłych osób, które stają się poszczególnymi etapami w jego poszukiwaniach kota i żony, a w szczególności swojego własnego planu na życie. To pełna niesamowitych zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i ciekawych przemyśleń książka, która zaskakuje od pierwszej do ostatniej strony. Z czystym sumieniem polecam każdemu Victory
Odpowiedz
Ślepowidzenie oraz Echopraksja.

To dwie książki, które na pewno zadowolą wszystkich fanów dobrego twardego sci-fi. Autorem jest Peter Watts, który z zawodu jest biologiem morskim i naukowcem, co od razu widać podczas czytania. Autor we wszystkim co opisuje stara się nawiązywać do prawdziwych odkryć naukowych. Na końcu książki zresztą zawsze wyjaśnia skąd czerpał inspirację, z jakich teorii. Sama fabuła zasadza się na rozprawieniu z mitem pierwszego kontaktu i opowiada o tym jak mogłoby wyglądać spotkanie ludzkości z obcą formą inteligentnego życia, która naprawdę jest obca oraz inna od tego co znamy z Ziemii.
Odpowiedz