Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zalany Huawei p9
Wczoraj wieczorem zalał mi się telefon, wpadł mi do wanny gdy powieszalam ręcznik na lince właśnie nad wanną, ponieważ trzymalam go jeszcze w rekach. Nie leżał tam nawet 2 sekund, szybko go wyjęłam, wyłączyłam i wytarlam. Później włączyłam i wszystko działało (głośnik, mikrofon) jednak dzisiaj rano zaczęło mi się pokazywać że mam podłączone słuchawki chociaż nic podłączonego nie mialam. Wiem, że prawdopodobnie nastąpiło zwarcie. Dodam jeszcze że działa normalnie dzwiek budzika, dzwonek podczas połączeń, tak samo podlaczylam słuchawki i w nich dźwięk słyszę. Czy mogę coś zrobić żeby słyszeć dźwięk w głośnikach?
Odpowiedz
Alicja1997 trzeba było napisać ten post przed próbą uruchomienia. Wszelkie próby uruchamiania zalanego telefonu przed sprawdzeniem zasięgu wniknięcia wody do środka zwykle kończą się śmiercią telefonu.. Teraz wyłącz telefon i biegiem do serwisu na kąpiel w wanience ultradźwiękowej.
[Obrazek: Sygnatura_the_naturat_com_S7_Edge.png]

Telefon: S7 EDGE SM-G935F / Note 2 GT-N7100 / 2x S2 GT-I9100
Tablet: Tab 3 8.0 SM-T310 / Tab 2 7.0 GT-P3110
Dodatki: Gear S SM-R750 / Gear VR SM-R323
Nokia: 700 / N95 8GB / N73 / E63-1 / E71-1 / E72-1 / 5530

Odpowiedz
Wszystko zależy od poziomu zalania Big_smile
Może się okazać że nie zawsze jest tak źle jakby mogło się wydawać  .
Jeśli mamy telefon z bardzo zintegrowaną elektroniką ( P9 do nich z pewnością należy )  czasem nie ma możliwości doprowadzić urządzenia do sprawności przed zalaniem , albo zwyczajnie nie jest to opłacalnym wyborem .
Tak jak napisał TNC , lepiej czasem poskromić nasza ciekawość i zamiast dokonywać próby sprawności samodzielnie lepiej pozwolić by całą procedura zajął się jakiś dobry serwis i wykonał to w kontrolowanych warunkach .
[Obrazek: ub_5.png]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości