MobileOS.pl - Mobilna technologia w zasięgu ręki

Pełna wersja: ZTE Blade
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. W związku z tym, że dużo ludzi szuka taniego i dobrego telefonu, postanowiłem opisać, niedawno przeze mnie nabytego ZTE Blade.

O ZTE:
Cytat:ZTE Corporation to jedna z największych chińskich firm telekomunikacyjnych oferujących nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne i dostęp do internetu (GSM, 3G, WCDMA, CDMA, SCDMA, WiMAX, SDH, ADSL, PSTN, UMTS, LTE).

ZTE Corporation jest największym dostawcą sprzętu telekomunikacyjnego w Chinach. Produkty ZTE są wykorzystywane w ponad 40 krajach.

Polska strona internetowa: http://ztepoland.pl/

Dostępność telefonu:
Telefon można nabyć w sieciach Play/Orange (1zł) oraz na allegro (400-600zł).

Zawartość zestawu:
Telefon, wraz z akcesoriami spakowany jest w malutkie pudełko, o wymiarach 12x10x7,5cm.
  • Telefon
  • Instrukcja obsługi
  • Karta gwarancyjna
  • Słuchawki
  • Ładowarka
  • Kabel USB
  • Karta pamięci Micro SD 2GB

Parametry telefonu:
Wymiary - 116x56.5x11.8 mm
Waga - 110g
Wyświetlacz - 3,5-calowy, pojemnościowy TFT (265 tys. kolorów), 480 x 800 pikseli
Bateria - 1250 mAh
Pamięć - 150 MB storage, 512 MB RAM, 512 MB ROM

ZTE Blade pod względem wyposażenia stoi niemal na równi z LG P500 i podobnie do Samsunga i5800 i LG GT540 . Jest to ta sama klasa telefonów – tanie Androidy. Od producenta dostaniemy wyświetlacz LCD 3,5 cala (największy spośród wyżej podanych modeli) o rozdzielczości 800x480 wykonany w technologii pojemnościowej. Sercem smartfona jest procesor o taktowaniu 600Mhz (ARMv6, z możliwością podkręcenia do, u mnie, 768 MHz) ten sam co u modeli LG jednak posiada większą ilość pamięci RAM (512 MB) co jest bardzo wysokim wynikiem nawet w porównaniu do telefonów z wyższej półki. Zdjęcia możemy robić 3,2 megapikselowym aparatem z autofokusem. Z siecią połączymy się przez WiFi lub łączność HSDPA, a wymianę danych umożliwi nam Bluetooth w wersji 2.1. ZTE Blade działa pod kontrolą systemu Android w wersji 2.1. Oficjalna aktualizacja do wersji 2.2 na razie nie dostępna w Polsce, lecz możemy skorzystać z Custom Romów w wersji 2.2 lub 2.3.4. Jakość wykonania tego modelu stoi na bardzo wysokim poziomie. Mimo iż cały wykonany jest z plastiku to jest on wysokiej jakości i dobrze dopasowany. Ogólnie odniosłem wrażenie porządności i dopracowania. Jedynymi mankamentami jest skrzypienie przycisków głośności oraz wysunięta szybka od aparatu, która niestety mi pękła. Myślę, że warto przełamać stereotyp i popatrzeć na ZTE Blade jako całkiem ciekawą alternatywę dla Samsunga Galaxy i5700/i5800, LG P500 i innych tanich Androidów znanych marek szczególnie że oprócz prestiżu posiadania loga LG, Samsunga czy HTC nie brakuje mu niczego.

Multimedia:
Jak to w androidach bywa, muzyka nie wypadła dobrze. Głośnik jest słaby, i niestety nie da się na nim posłuchać głośno muzyki. Po wgraniu odpowiedniego ROM'u do dyspozycji mamy takie programy jak DSP Manager, Volume+ i Louder Volume Hack, dzięki którym udało mi się uzyskać całkiem ciekawy efekt-głośnik nabrał głośności, a przy tym znacznie poprawiła się jakość muzyki. Oprócz tego mamy do dyspozycji wiele odtwarzaczy muzycznych z equalizerem, jak np. PowerAMP, bez którego nie wyobrażam sobie słuchania muzyki. W telefonie jest nam dane gniazdo na słuchawki 3,5 jack. Na słuchawkach muzyka wypadła o wiele lepiej. (oczywiście nie tych od producenta). Muzyka gra głośno, (chociaż ciszej niż Nokia 5800), a jakość nie jest zła.
Blade dobrze radzi sobie z filmami, w różnych formatach oraz z filmami na youtube. Do tego nie mam żadnych zastrzeżeń. Dla wymagających, dostępne są odtwarzacze wideo, które poprawiają jakość i odtwarzają większość dostępnych formatów wideo.
Aplikacje na telefony z androidami pobieramy w bardzo prosty sposób, dzięki Android Market w wersji na telefon lub przeglądarkowej (Mozilla, Chrome itp.).

Gry:
O grach nie ma co wiele mówić. Jedynym ograniczeniem wydaje się być procesor ARMv6, na którym nie odpalimy nowszych gier, stworzonych tylko dla procesorów ARMv7 lub nowszych. Do czasu. Na różnych forach znaleźć można porty gier z ARMv7, które oczywiście działają na ZTE Blade, więc jeżeli ktoś kupuje telefon z Androidem, żeby pograć w takie tytuły jak Stupid Zombies, Air Attack HD czy Battleheart, to na pewno ucieszy się na wieść, że to możliwe.
Gry działają płynnie i bez żadnych zacięć. Może jednak zdarzyć się, że na sofcie od operatora nie będą działały tak jak byśmy sobie tego życzyli.. Z pomocą przychodzi wtedy wiele Custom Romów, podkręcenie procesora, akceleracja sprzętowa oraz stagefright, dzięki czemu nie tylko uzyskamy o wiele więcej pkt w benchmarkach, ale również poprawimy działanie i szybkość telefonu, a co za tym idzie wydajność w grach.

Bateria:
W smartfonie mamy baterię o pojemności 1250 mAh, która trzyma dosyć krótko. Przy aktywnym używaniu telefonu rozładujemy ją w jeden dzień, a nawet kilka godzin-przy 'bardzo aktywnym' używaniu Victory Oszczędzając baterię, np wyłączając wifi, zmniejszając jasność ekranu i wyłączając animacje oraz inne zbędne rzeczy, bateria wytrzymuje góra 3 dni Exciting. W markecie do pobrania mamy różne programy robiące to za nas, jak np. JuiceDefender, którego sam używam. Oczywiście dobrze jest mieć również jakiegoś task killera i zamykać niepotrzebnie działające w tle aplikacje.

Wyświetlacz:
Przez wielu uważany jest za największy atut Blade'a. Wyświetlacz 3.5" działa w rozdzielczości 480x800. Ekran pojemnościowy, a więc bardzo czuły, świetnie reaguje nawet na delikatne muśnięcia ekranu. Często jest przedstawiany jako MultiTouch, jednak jest to DualTouch (błąd ten popełniany jest w specyfikacjach wielu telefonów) - chodzi o to, że do sterowania możemy skorzystać z dwóch punktów (dwóch palców - stąd Dual), a nie z kilku. Oczywiście, pinch-to-zoom i podobne funkcje działają znakomicie. Znany jest jednak błąd który powoduje przestawienie się osi.

Aparat:
Słaby punkt ZTE Blade. Nie dość, że nie ma lampy, to jeszcze zdjęcia robi przeciętne... 3.2 MP to niezbyt dużo. Zdjęcia wychodzą przy dobrym oświetleniu (najlepiej na dworze, w słońcu), o zdjęciach nocą można praktycznie pomarzyć... Żeby było zabawniej 3 pierwsze zdjęcia zrobiłem aparatem w blejdzie Big_smile

Na koniec:
Pierwsze co zrobiłem, po doręczeniu mi telefonu przez kuriera, to wgranie recovery, zrootowanego roma, podkręcenie procesora i włączenie akceleracji sprzętowej. Wszystko to, wyciska z naszych telefonów siódme poty, dzięki czemu nasz telefon pracuje szybko i w 99% stabilnie.) Do wyboru mamy ich na prawdę dużo, ponieważ Blade jest wspierany przez zagraniczne forum Modaco. Oprócz tego na telefon dostępny jest, ciągle rozwijany i ulepszany, zmodyfikowany Android 2.3.4 - czyli CyanogenMod
Do korzystania z wszystkich funkcji telefonu będzie nam potrzebny na pewno jakiś pakiet internetowy lub inny dostęp do sieci. Bez tego telefon z androidem, nie spełnia swojego zadania, do którego został stworzony Victory
Dobrze jest również zakupić jakąś folię na ekran (na allegro jest ich trochę) - nie fajnie by było gdyby się nam porysował, bo niestety nie kupimy nigdzie zamiennych części do tego telefonu. Ja, oprócz folii, kupiłem także pokrowiec (może gdybym kupił go wcześniej nie rozbił bym tej nieszczęsnej szybki od aparatu Unhappy) Big_smile
[Obrazek: 20110330215353.png]

ZTE Blade, to moim zdaniem dobry wybór dla osób szukających taniego i dobrego telefonu.
Jednak obawiałbym się wydania tylu pieniędzy na takie cudo co pierwszy raz w życiu nazwę widzę. Powątpiewam w jakość wykonania.
Szczerze mówiąc, też się obawiałem o jakość i sprawność telefonu, gdy go kupowałem..
Na szczęście się nie zawiodłem Big_smile
Zapraszam do obejrzenia filmów, nagranych przeze mnie, specjalnie dla użytkownika Kret69:

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

Więc na początku powiem że stałem się użytkownikiem Bladego i teraz pytanie do założyciela mianowicie do Ciebie dadi11 czy mógłbyś pomóc w tuningu i opisać co dokładnie zainstalowałeś u siebie w Bladym aby on śmigał jak ta lala ponieważ szukam i szukam ale wszędzie są jakieś połowiczne informacje.Będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam
aktualnie mam wgrany rom CyanogenMod 10.1 by KonstaT ( Android 4.1.2 ). ogólnie jeśli chodzi o blade to polecam wgrać CyanogenModa 7.2 / 9 / 10 albo Mokee OS.
poradniki znajdziesz na na takim dużym polskim forum o androidzie Victory
A który z nich będzie najbardziej stabilny ? chodzi mi tutaj tylko i wyłącznie o podkrecenie procka i wyłączenie zbędnych aplikacji w tle oraz o menu ruchome prawo - lewo a nie góra - dół. 3 proste rzeczy a tak bardzo mnie ucieszą Big_smile

Pozdrawiam ;D
Podkręcenie procka, czyli rozumiem, że chcesz pograć?
Jeżeli tak to chyba najlepszym wyborem będzie coś na Androidzie 2.3.7, czyli CyanogenMod 7 albo Mokee OS.
Ale ja używam tego co pisałem wyżej i jest ok, także wybór należy do ciebie, nowszy android, czyli trochę więcej funkcjonalności, czy wydajność Big_smile Takim pośrednim wyborem będzie CyanogenMod 9.
A to menu możesz zmienić w ustawieniach launchera (jak pobierzesz sobie jakiś z Google Play), a domyślnie jest w androidzie od wersji 4.0 Big_smile
Gry to tylko dodatek Exciting chcę mieć sprawny i szybki telefon a nie cegłophone Victory dziękuję za informację i udzieloną pomoc.

Pozdrawiam