MobileOS.pl - Mobilna technologia w zasięgu ręki

Pełna wersja: Nokia Lumia 1020 - Test aparatu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od dwóch dni jestem użytkownikiem Nokii Lumi 1020. Trafiła się okazja, nie zastanawiałem się ani minuty Big_smile
Ogólnie telefon bardzo miły w użytkowaniu, szybki jak brzytwa, ostry jak przecinak itd itp. Ale skupmy się na głównym jego atucie, czyli na aparacie. Wyposażony został w potężny obiektyw 41mpix od Carla Zeissa z lampą ksenonową. Przedstawię kilka zdjęć, które zostały zrobione na szybko, bo nie mam kiedy za bardzo posiedzieć i popstrykać. Robione były na pełnym auto, bez żadnej ingerencji w ustawienia. W niektórych jedynie uaktywnione makro:

[Obrazek: ab84e5ff056e74e0.jpg]
[Obrazek: 0e2e542cb6010781.jpg]
[Obrazek: 14b8a11a6afca57a.jpg]

Porównajmy obiektywy trzech lumii, 625, 920 i 1020:

[Obrazek: 97c85538be7429d3.jpg]

[Obrazek: 7de257d2ae7cdf77.jpg]

[Obrazek: e9f5a684a87d845a.jpg]

A tutaj bonus, zdjęcie zrobione na maksymalnym 4-krotnym przybliżeniu, efekty przerosły moje najśmielsze oczekiwania

[Obrazek: 52615ab91ba63c1d.jpg]

Za niedługo święta, także mam nadzieję że uda mi się ustrzelić kilka artystycznych fotek i filmików, oczywiście sie z wami podzielę Victory

----------------------

Kolejne zdjęcia

[Obrazek: 45625f12d58c2475.jpg]
[Obrazek: 8c68aabd88aee08a.jpg]
[Obrazek: 787325d27cf5dc4c.jpg]

Od razu chciałbym zaznaczyć że moje umiejętności fotograficzne są na poziomie podstawowym, a zdjęcia nie są obrabiane w żadnych programach Victory
Daje rady dzikus Exciting
Spora różnica. Pozwól że spytam, bo mnie to nurtuje. Porównywałeś aparaty trzech telefonów fotografując jeden obiekt. Co to właściwie jestExciting?
Dla sprostowania dodam ze podczas zdjęcia maksymalny bezstratny zoom to 3x, chyba ze kadrowales na własną rękę, dla video jest to 4x w 1080p a dla 720p 6x dla Nokii 808 jest jeszcze 360p i bezstratny zoom wynosi 12x
Ćwirek, na moje oko to jest mostek. Grimace
Dokładnie to jest mostek, truvativ hussefelt Big_smile
Gdyby ktoś nie wiedział to element łączący kierownicę z rurą sterową amortyzatora w rowerze. Kupiłem nowy i akurat był pod ręką, to go sfotkałem Exciting

W pierwszym poście dodałem kilka nowych fotek, robionych w ciemności. Znów miłe zaskoczenie, zero szumów. W tym wypadku nie obyło się bez aplikacji Lumia Camera i bardziej zaawansowanych ustawień
Zdjęcia świec są świetne. Pozwoliłem sobie pobrać pierwsze z nich i ustawić jako tapetę w telefonieGrimace