MobileOS.pl - Mobilna technologia w zasięgu ręki

Pełna wersja: Huawei Ideos U8500
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Telefonik odebrałem w play na 2 tygodniowy test, ale będę go mial przez 42 dni, więc będę cały czas aktualizował teścik.

Do testu od Play dostałem w pudełku: (Play wycenił telefon na 400zł)
Telefon
Bateria
Kabel USB
Ładowarkę
Kartę pamięci 1gb
i trochę makulatury.

Trochę teorii o telefonie:
Huawei jest firmą chińską chodź niby z wyższej półki.

Specyfikacja telefonu:
- HSDPA do 7,2 Mbps/UMTS
- Dotykowy ekran pojemnościowy o przekątnej 3,2 cala
- Aparat 3,2Mpix
- Gniazdo słuchawkowe 3,5mm stereo
- Bluetooth v2.0+EDR
- Radio FM
- Gniazdo na kartę pamięci Micro SD
- GPS
- Wi-Fi 802.11 b/g/n z funkcją router
- System operacyjny Android 2.2
- Procesor 528Mhz
- RAM 256mb
- ROM 512mb

Telefon wykonany solidnie nic nie zgrzyta dobrze spasowany - obudowa wpełni z plastiku.
Ekran ma ładne kolory i wystarczającą rozdzielczość lecz nie słucha się mnie za dobrze niby jest czuły ale mam wrażenie że nie zawsze jest wystarczająco czuły.
Rozmieszczenie klawiszy również jest ok wszystko obsłużysz jedną ręka i kciuk dosięga do każdego z kątów.
Aparat jak aparat o matrycy 3,2Mpix nie jest źle wystarczający do robienia zdjęć na nk z wypadu rowerowego.
Brak możliwości wyciągnięcia karty micro sd bez wyciągania baterii tu jak u mnie jest duży minus.
Pokrywa baterii trzyma się bardzo dobrze.

Włączanie telefonu to jest po prostu masakra nagrałem ile to trwa ic os ie dzieje:

Ponad 90sekund trzeba czekać aby z niego korzystać na czystym sofcie to przesada, co będzie jak dodam coś do autostartu?

Po 2minutach od włączenia telefon już jest w 100% gotowy do działania.

Nagranie Wideo:

Zdjęcia:
[Obrazek: img20110824095630.jpg]
[Obrazek: img20110824095645y.jpg]
[Obrazek: img20110824095547htf.jpg]
[Obrazek: img20110822143520.jpg]
[Obrazek: img20110822143516.jpg]
Jak na razie zaobserwowałem:

- Mulenie się telefonu w stylu Nokii 5800 / c6
- Nie zawsze słucha dobrze dotyku no chyba że ja jestem nieprzyzwyczajony do pojemnościowego ale nie sądzę że to moja wina.
- 39mb wolnego ramu
- Andry Brids tnie najpierw strzela gumka potem zaczyna lecieć potworek slajdami
Wgrałem czysty ROM <- Nic nie zmienił
- Przerzucanie ekranu poziom pion masakra ekran idzie z opóźnieniem około 4 sekundowym
- Bateria trzyma dzień
- Chwaliłem spasowanie i że nic nie zgrzyta, obudowa po kilku otwarciach klapy tylnej zaczęła chrypieć i już na górze nie jest dobre spasowanie tak szybko się wyrobiło?

- Próbowałem zrobić testy wydajności lecz Quadrant Advanced - zawiesił komórkę a w Neocore wynik był 1,3fps który uzyskałem chyba po 15minutowym slajdzieGrimace

-minusy-
- Nie reaguje dobrze na dotyk niekiedy
- Mulenie w stylu nokii 5800
- Lustereczko z ekranu

+plusy+
+ pojemnościowy ekran
+ Bardzo szybko się ładuje do 80% dosłownie chwilunia

ciąg dalszy nastąpi...
Czy za każdym uruchomieniem telefon potrzebuje tych 95 sekund do sprawnego działania?
Ekran pojemnościowy czy oporowy? Prawdopodobnie android z pojemnościowym, no ale zapytać i tak nie zaszkodzi Big_smile

Pojemnościowy.
-d
Aktualizacja + dodany filmik
Telefon za każdym razem potrzebuje tego czasu aby się uruchomić
W sumie nie ma co się dziwić, że telefon działa jak działa..
Jest to chyba jedyny android na tak słabym sprzęcie.
Przesiadka z oporowego ekranu na pojemnościowy dla mnie też była trudna, gdyż w oporowym trzeba było wciskać palcem ekran a pojemnościowy lepiej działa jak się go lekko muśnie. (przynajmniej u mnie)
Soft od playa w zasadzie nie jest czystym softem, bo jest zaśmiecony różnego rodzaju g***em.
Spróbuj zainstalować jakiś start-up manager i powyłączać wszystkie niepotrzebne programy, zmienić soft i zainstalować inny launcher.
soft od playa wydaje sie byc czystym softem niema żadnych ikon w menu czy czegoś
Jakbyś był zainteresowany zmianą romu to znalazłem coś co powinno pomóc Grimace
Kod:
http://forum.android.com.pl/f183/rom-romy-do-u8500-90998/
dadi wgrałem go właśnie i nic nie zmienił
+
Aktualizacja o jeden punkt
Dodano filmik i zdjęcia wykonane huawei