OFICJALNY SKLEP PARTNERA

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Temat by Kejpi (czyli co polecam, czego używam itp.)
Witajcie! w tym temacie będę opisywał co używam i poco to mi, Nokie mam już tyle czasu że większość o niej wiem.

Jakie mam wymogi od telefonu:
- Ma być szybki
- Ma otworzyć rożne pliki tekstowe
- Ma odtwarzać filmy
- + Małe udogodnienia
Więc jeśli masz takie same wymagania od naszej nokii temat ci się przyda!
Jeszcze dziś filmik jak chodzi komórka.

Spis treści:
1. Ekran główny - zmiana wyglądu (dużo szybszy od seryjnego).
2. Menu - zmiana wyglądu i działania (dużo szybszy od seryjnego).
3. Program do otwierania plików: office, pdf, txt, itp.
4. Program do odtwarzania filmów AVI.
5. Diody aparatu jako latarka
6. Chodzenie po komórce z poziomu PC + szybkie robienie screenów z komórki prosto na PC.
7. na razie nie ma Grimace
#. Podsumowanie

1. Ekran główny:
Że tak się wyrażę seryjnemu ekranowi głównemu brakuje trochę do ideału.
Wolny, tylko jedna strona z widget - ale to każdy widzi jaki jest ten nasz ekran więc postanowiłem go zastąpić programem SPB Mobile Shell v3.7.2
Efekt:
Do wyboru jeden, trzy lub pięć ekranów głównych i to bardzo szybkie i przyjemne w uzytkowaniu.
Można samemu oczywiście wszystko zmieniać u mnie poukładałem wszystko tak (menu zrobiłem sobie na 2 ostatnich ekranach oczywiście zwykłe menu jest dostępne):
[Obrazek: ekran1.png] [Obrazek: ekran2g.png]
[Obrazek: ekran3.png]
[Obrazek: ekran4.png] [Obrazek: ekran5.png]

2. Menu:
Bardzo szybkie menu o wiele szybsze od seryjnego (którego i tak nie używam z racji poprzedniej aplikacji - ale może komuś się poprzednia aplikacja nie spodoba)
Anderson N-Desk v2.5.86.18 S^1/S^3

Efekt ekran przesuwany na bok coś w stylu iPhone, szybkie fajne ale jest jeden minus nie można zostawiać pustych miejsc na kartach.
Do wyboru: 5x3, 5x4, 6x3, 6x4. Z lub bez jednego paska stałego.
[Obrazek: menu1w.png] [Obrazek: menu2l.png] [Obrazek: menu3j.png] [Obrazek: menu4g.png] [Obrazek: menu5.png]

3. Programik który jest bardzo fajny w użyciu i otwiera pliki takie jak: Microsoft Word .doc .docx
Microsoft Excel .xls .xlsx
Microsoft PowerPoint .ppt .pptx
Adobe Acrobat PDF .pdf *
Obrazy: .jpg .jpeg .png .bmp .wmf .emf .gif
Plain text: .txt
z pdf radzi sobie lepiej od Adobe.
Picsel Smart Office v1.2.7
[Obrazek: officeuv.png] [Obrazek: office2.png] [Obrazek: office3.png]

4. Odtwarzanie filmów
AVI odtworzy SmartMovie 4.15
Całkowicie dobrze tego nie robi ale oglądać się da.
[Obrazek: smartmovie1.png] [Obrazek: smartmovie.png]

Jeśli masz dobry procesor w komputerze polecam konwertowanie tym oto programem Klik! opis po kliknięciu
Dlaczego dobry procesor? bo na słabych maszynach trwa to minimum godzinę (4x3.9GHz na moim 7minut).

5. Wykorzystanie diod od aparatu jako latarki najlepszą aplikacją jest chyba BrightLight 1.0
Efekt: Przesuwasz do góry świeci, przesuwasz na dół gaśnie.
[Obrazek: brightlight.png]

6. Chodzenie po komórce przez PC tym programem robiłem również powyższe i poniższe screeny.
Remote Professional
[Obrazek: remoteu.png]
[Obrazek: remotepc.png]

#. Temat będę aktualizował gdy na coś trafie wartego uwagi.
Temat nie jest do dyskusji o zamieszczonych aplikacjach - ale można coś się dopytać Big_smile

[Obrazek: qm34]   .  '  .  '  .  [Obrazek: qm3z]
Aby podziękować Kliknij Tutaj↓   ▼ ▼   ↓
Odpowiedz
SPB to nakładka, kiedyś też go używałem i nie do końca byłem zadowolony. To jednak nie to samo co Sense czy - zmodyfikowany - CoOkie Home Tab W tel z windowsemVictory
Anderson to stabilniejsza wersja GDesk'u na styl iPhona. Działa lepiej niż GDesk, ale jednak nie umywa się do oryginału z apple. Wydaje mi się, że skoro zależy Ci na szybkości i stabilności telefonu, to powinieneś używać tylko podstawowych i niezbędnych aplikacji i starać się mieć jak najwięcej wolnej pamięcie, dlatego instaowanie takich 'masywnych' nakładek/aplikacji raczej temu nie sprzyja.

I tak z ciekawości - po co chodzić po telefoni z poziomu PC?
LG Optimus 4X HD
JB
+AKG Q350 Green
+Beats Audio
+Power AMP
+SD card 32GB
Odpowiedz
(07-05-2011, 12:02)Chudy napisał(a): I tak z ciekawości - po co chodzić po telefoni z poziomu PC?
A nie wiem, ja tego używam do robienia screenów wystarczy kliknąć i już screen na pulpicie w kompie Big_smile

A co do szybkości to ta nakładka na ekran jest szybka i jestem zadowolony a tego menu już nie używam bo mam menu na ekranie głównym tak jak pisałem Big_smile

Nakładkę mam tylko jedną tą na ekran główny Grimace

[Obrazek: qm34]   .  '  .  '  .  [Obrazek: qm3z]
Aby podziękować Kliknij Tutaj↓   ▼ ▼   ↓
Odpowiedz