Siema. Napisze mały poradnik "Jak krok po kroku zrootować xperie play".
Przede wszystkim musimy mieć odblokowany bootloader

Jest to banalne zadanie
1. Ściągnij:
-paczkę fastboot: Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!
-sterowniki x86/x64 Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!
2. Przejdź do strony: To unlock the boot loader of your phone | unlockbootloader.sonyericsson.com
3. Na dole strony kliknij 'Continue' i wpisz numer IMEI swojego telefonu (wpisz *#06# w dialerze telefonu), imię i adres mailowy.
4. Teraz powinienneś otrzymać swój unikalny kod odblokowujący.
5. Wypakuj fastboot.rar i otwórz folder fastboot.
6. Przytrzymaj SHIFT i prawym przyciskiem myszy kliknij na tło folderu.
7. Wybierz "Otwórz okno poleceń tutaj".
8. Podłącz telefon w trybie fastboot (wyłącz telefon, a następnie przytrzymaj przycisk MENU i podłącz kabel USB).
9. W oknie poleceń wpisz fastboot.exe -i 0x0fce getvar version
10. Jeśli wartość jest oddana, oznacza to, że telefon jest podłączony prawidłowo.
11. Wpisz fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xKLUCZ (zastąp słowo KLUCZ kluczem jaki otrzymałeś w punkcie 4.)
Po wykonaniu tych czynności telefon już ma odblokowany bootloader

Następnie musimy ściągnąć Flashtool:
http://uploaded.net/file/lsharcrf
Po ściągnieciu instalujemy go jak normalnego .exe.
Instalujemy sterowniki które znajdziemy w folderze flashtool/driver
Następnie włączamy w telefonie tryb debugowania menu-ustawienia-aplikacje-dla programistów-debugowanie usb.
Wchodzimy we flashtool i naciskamy klawisz kłódeczki.
Telefon powinien być zrootowany.
UWAGA!!! WSZELKIE MODYFIKACJE WYKONUJESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. NIE ODPOWIADAM ZA USZKODZENIA. PO TEJ PROCEDURZE TRACISZ GWARANCJE